Our product range includes a wide range of multilayer film plant.
₹ 3500000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 80 kg/hr |
| Screw Diameter | 45/40 |
| Power Consumption | 30kW |
| Power Source | Electric |
| Material | MS |
| Production Capacity | 70 kg per hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Lay Flat Width Range | 40 inch |
| Machine Weight | 3000 kg |
| Voltage | 220 V |
| Film Thickness | 150MM |
| Roller Size | 42 inch |
| Main Motor | 20 hp and 10 hp |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Layer | 2 layer |
| I Deal In | New Only |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sanjeev Ranjan (CEO)
Aradhya Industry
Plot No- 165, A I Estate, Mohan Nagar
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India