Offering you a complete choice of products which include plastic film machine and blown film extrusion machine.
₹ 600000 / Piece Get Latest Price
| Material | Polypropylene |
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Brand | Aradhya Industry |
| Voltage | 240V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 7000000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 50 kg/hr |
| Machine Type | Twin Screw Extruder |
| Machine Power (kW) | 20 kW |
| Frequency | 50Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
Sanjeev Ranjan (CEO)
Aradhya Industry
Plot No- 165, A I Estate, Mohan Nagar
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India