Leading Manufacturer of fully automatic paper cup making machine and paper glass making machine from Ghaziabad.
₹ 650000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 50 cups/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 2 Ton |
| Phase | 2 Phase |
| Material Processed | PVC |
| Cup Size | 100 ml |
| Warranty | 1 Year |
₹ 750000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 1000 Pieces/hr |
| Glass Size | 200 ml |
| Voltage | 240V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50Hz |
| Material | MS |
Sanjeev Ranjan (CEO)
Aradhya Industry
Plot No- 165, A I Estate, Mohan Nagar
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India